פוליאוריתן בחברת בידוד יעיל
התזת פוליאוריטןבידוד בפוליאוריטן

פוליאוריתן


פוליאוריתן - החומר הפופולארי ביותר לבידוד

 
פוליאוריתן (Polyurethane) הוא פולימר נפוץ המורכב משרשרות של יחידות אורגניות הקשורות בקשרים אוריתניים (קשר הידרוקסיל-איזוציאנט). מולקולות הפוליאוריתן נוצרות מהתרכבות של מולקולה (מונומר) המכילה לפחות שתי קבוצות איזוציאנט עם מולקולה אחרת המכילה לפחות שתי קבוצות הידרוקסיל (כוהל) (תהליך פלמור). תהליך ההתרכבות מתרחש בנוכחות זרז (קטליסט).
 
תרכובות פוליאוריתן משמשות לייצור מגוון אדיר של מוצרים. ניתן להרכיב את הפוליאורטן במשרע רחב של תכונות פיזיקליות (ביניהן צפיפות, קושי, מוליכות תרמית וכו'). כמה מהיישומים הנפוצים הם:
 
מוצרים מוקצפים גמישים בעלי צפיפות נמוכה המשמשים בתעשיית הריפוד, אריזה ומיזרונים.
מוצרים מוקצפים קשיחים בצפיפות נמוכה המשמשים לבידוד תרמי. פוליאוריתן מוקצף עשוי להגיע למוליכות תרמית נמוכה עד כדי 0.018W/mK, ובכך הוא מהווה את חומר הבידוד התרמי הטוב ביותר (פרט לוואקום). זהו חומר קצף הבידוד העיקרי במקררים ביתיים ומסחריים, בתי קירור, דודים וקולטים לחימום מים וכו'.
מוצרים מוקצפים חצי-גמישים בעלי צפיפות נמוכה עד בינונית המשמשים לייצור מוצרים סופגי אנרגיה (פגושים, אריזות...).
חומרים מוקצפים או קומפקטיים קשיחים, בעלי סקין צפוף, המשמשים לייצור חלקים מבניים ומארזים.
מוצרים קומפקטיים גמישים בעלי צפיפות גבוהה המשמשים לאיטום, ייצור ידני של תבניות אלסטיות ועוד.
דבקים לייצור רכיבי סנדויץ ומשטחים סופגי אנרגיה.
רוב מוצרי הפוליאורטן מיוצרים ע"ב תגובה בין 2 רכיבים (סיסטם), אך ישנם גם מוצרים המבוססים על פוליאוריתן חד-רכיבי כגון דבקים וקצף לקיבוע/מילוי (ארוז בבקבוק מדוחס) .
 
הפוליאוריטן הומצא בסוף שנות ה-40 על ידי ד"ר אוטו פון באייר, במסגרת עבודתו בחברת באייר על פיצוח הפטנט של דופונט. בשנות ה-50 וה-60 נכתב בממוצע כל יום פטנט חדש הקשור לפוליאורטן.
חברתי.ר. עבודות בידוד בע"מ מתמחה בביצוע עבודות איטום ובידוד באמצעות התזת פוליאוריטן מוקצף. החברה היתה בין הראשונות בארץ שהחלו להשתמש בשיטת איטום זו, והיא מעמידה לרשות לקוחותיה ידע וניסיון עשיר ורב שנים, כמו גם את הציוד המתקדם בעולם בתחום. אנו משתמשים בפוליאוריטן לאיטום ולבידוד סוגים שונים של מבנים, ומעניקים את שירותנו ללקוחות בכל חלקי הארץ.
 
• בידוד תרמי
• איטום נגד מים
• בידוד מפני רעש
• בידוד גגות רעפים וגגות בטון
• בידוד צנרת תעשייתית (מים קרים וחמים)נלקח מאתר ויקיפדיה
דף הבית                                                                    דף הבית


דף הבית טלפון