זיפות גגות
התזת פוליאוריטןבידוד בפוליאוריטן

זיפות גגות

זיפות גגות

זיפות גגות הנה שיטה וותיקה ומוכרת בתחום איטום גגות, עם זאת היא מתחילה להעלם לטובת המתרות בשוק שיטת האיטום באמצעות יריעות ביטומניות ואיטום גגות בהתזת פוליאוריטן. למרות שלשיטות איטום גגות החדשות יש יתרונות מסוימים על פני זיפות גגות זוהי עדיין שיטה לגיטימית וטובה.
איטום גגות באמצעות זפת חמה על ידי מקצוען הנה שיטה טובה שנשמרת לזמן רב לאיטום גגות. לצערנו ישנה ירידה בטיב אנשי המקצוע בתחום ועם זאת בשל האיכות הירודה של זיפות גגות רבים מעדיפים לאטום את הגג באמצעות יריעות ביטומניות או התזת פוליאוריטן. זיפות גגות הנעשה על ידי איש מקצוע מיומן ומלווה בהלבנה איכותית של הגג מחזיק מעמד ונשמר לאורך השנים.

 
שיטות לזיפות גגות באמצעות זפת חמה:

1.   זיפות בשכבה אחת ולאחר מכן הלבנה.
2.   זיפות בשתי שכבות עם אריג פיברגלס בין השכבות ולאחר מכן הלבנה.
3.   זיפות בשתי שכבות עם רשת אינטרגלס בין השכבות  ולאחר מכן הלבנה.
 * בכל השיטות ישנם תקנים לחומרים ולאיכות ומשך העבודה, במקרים בהם משתמשים בחומרים לא ראויים או מנסים לזרז את העבודה ולא עושים אתה כהלכה האיטום עלול להיהרס במהרה ולא יחזיק מעמד זמן רב.

 

 כללי יסוד בתחום זיפות גגות:

ישנם מספר כללי יסוד אשר מנחים את איש המקצוע בעת זיפות גגות, ובדרך כלל הוא הולך לפי המבנה הבסיסי שלהם תוך שינויים קטנים אשר הוא מוצא כמסייעים בשיטת העבודה שלו.
1.  "הכנה של הקרקע" באמצעות ניקוי יסודי של הגג. יש צורך ממשי בניקיון יסודי של הגג, הוא צריך להיות נקי מאבק ומשלוליות בוציות. ניקיון מהיר באמצעות מברשת גסה לא יעזור יש צורך לנקות את המקום ביסודיות עם מברשת צפופה שלא תותיר אחריה אבק.
 
2.   מריחת שכבת יסוד, על מנת להכין את המצע אליו הזפת החמה צריכה להידבק יש צורך למרוח שכבת יסוד. שכבת היסוד בדרך- כלל מורכבת מחומר ביטומני המדולל במים ונמרך על גבי הגג באמצעות מטאטא כביש. לפני תחילת מזיגת הזפת יש צורך להמתין מספר שעות ובדרך כלל עדיף לעשות את הזיפות עצמו יום לאחר מריחת שכבת היסוד.
 
3. זיפות החלקים הרגישים בדרך- כלל נמצאים במקומות המפגש בין הקירות לרצפה. במקומות המפגש בין הקירות לרצפה ישנה רגישות גבוהה לחדירת רטיבות משום שתזוזות תרמיות בין הקירות והרצפה יוצרות סדקים המאפשרים חדירת מי גשמים דרכם.  איטום חלקים אלו מתבצע באמצעות שתי שכבות של זפת חמה ורצועות יוטה בין כל שכבה.
 
4.  לאחר הכנת השטח מתבצע זיפות הגגות, הוא יכול להתבצע במספר שיטות על פי החלטת בעל המקצוע וצורך הלקוח. כל סוג איטום משתנה בעיקר במספר שכבות הזפת וכמות הזפת שמורחים בכל שטח מדוד. לאחר סיום מריחת שכבת הזפת העליונה יש צורך לפזר מעט חול על מנת לאפשר הצמדות טובה של שכבת ההלבנה לזפת.
5.  הלבנת הגג מתבצעת באמצעות סיד ודבק אקרילי, ישנם מספר "מתכונים" להכנת תערובת הלבנת הגג ההבדל ביניהם טמון באיכות החומרים ובעיקר בכמות החומרים השונים. ניתן לייקר את ההלבנה ולהשתמש בחומר על בסיס אקרילי מלא, הלבנה שכזו תעלה יותר ותיקח יותר זמן בשל העובדה שיש צורך בשכבות רבות יותר. את ההלבנה יש צורך לבצע כאשר הגג קר, ז"א במצב בו הזפת כבר התקררה במקרה בו הגג חם מהשמש ייווצרו סדקים והזפת לא תעבור איטום כהלכה מההלבנה.
 

 
 
 
 


דף הבית טלפון